Loading......
  •   kontakt@szkolkaplywacka-au.pl
  •   503-170-714

Dlaczego warto nauczyć się pływać?

Zajęcia z pływania dają nam wiele korzyści, przede wszystkim zdrowotnych. Nie ma drugiej takiej aktywności, która zadba o prawidłowy rozwój sylwetki i poprawi postawę ciała. Pływanie buduje kondycję, wzmacnia układ krążenia i układ oddechowy. Podczas lekcji pływania zaangażowane są prawie wszystkie mięśnie, nie ma więc lepszego sportu aby wszechstronnie rozwijać nasz organizm.

Zwiększa on również naszą odporność, korzystnie wpływa na samopoczucie i pomaga w walce ze stresem. Wysiłek fizyczny podczas lekcji pływania niweluje negatywne napięcie i powoduje wydzielanie przez organizm endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia. Warto więc pływać aby być zdrowym i szczęśliwym.

Lekcje pływania to również nauka podstawowych zasad zachowania bezpieczeństwa w wodzie i nad wodą. Nauka prawidłowego oddychania pomoże uniknąć zachłyśnięcia, poprawne wykonywanie ruchów usprawni poruszanie się w wodzie i kontrolowanie ciała. Lekcje pływania to również poznanie swojego organizmu i własnych możliwości, co może być pomocne w sytuacji zagrożenia. Każde ćwiczenie przybliży nas do poszerzenia umiejętności pływania, która jest tak ważna podczas wypoczynku nad wodą i zabaw w basenie.

Nauka pływania oprócz tego, że jest wysiłkiem fizycznym, jest przede wszystkim świetnią zabawą dla dzieci, które czerpią wielką przyjemność z zajęć na basenie. Dzieci poprzez zabawę w wodzie uczą się samodzielności, pokonywania barier i własnych słabości. Każda nowa zdobyta umiejętność, zaczynając od zanurzenia głowy, wyłowienia zabawki z dna basenu po umiejętność pływania każdym stylem pływackiem, przynosi satysfakcję i uśmiech.

zabawa na pływalni

zabawa na pływalni

NASZA OFERTA

Jesteś zdecydowany?

Zapraszamy do wypełnienia formularza zapisu na kurs nauki pływania.

Back To Top